Syyskokous 22.10.2023 klo 17

Heips!

On taas se aika vuodesta kun yhdistyksellemme kokoontuu tähtitornille valitsemaan uusi hallitus ja samalla käydään lävitse ensivuoden toimintasuunnitelma ja talousarviota. Mikäli olisit kiinnostunut jostakin pestistä yhdistyksessämme, niin nyt on hyvä hetki tulla mukaan.

Lakeuden Ursan pestejä: Puheenjohtaja, varapuheenjohtaja, sihteeri, rahastonhoitaja, 2x tilausnäytösvastaava, 4x hallituksen varsinaiset jäsenet, 4x hallituksen varajäsenet, ICT ja kotisivut, Somevastaava.

Olisi mukava kun pestit kiertäisivät, niin jäsenet saisivat kokemusta eri töistä ja siten virkistystä harrastukseen.

10§ Yhdistyksen syyskokouksessa käsitellään seuraavat asiat:

a. Valitaan kokouksen puheenjohtaja ja sihteeri sekä kaksi pöytäkirjantarkastajaa.
b. Todetaan kokouksen laillisuus ja päätösvaltaisuus.
c. Hyväksytään kokouksen työjärjestys.
d. Hyväksytään seuraavan vuoden toimintasuunnitelma.
e. Määrätään seuraavan vuoden varsinaisten ja kannattajajäsenten jäsenmaksun suuruus. Jäsenmaksu voi olla erisuuri eri jäsenryhmille.
f. Päätetään hallituksen jäsenten ja toiminnantarkastajan/tilintarkastajan palkkioista.
g. Hyväksytään seuraavan vuoden talousarvio.
h. Valitaan yhdistyksen hallituksen puheenjohtaja.
i. Valitaan muut varsinaiset jäsenet ja varajäsenet hallitukseen erovuoroisten tilalle.
j. Valitaan yksi tilintarkastaja ja varatilintarkastaja taikka yksi toiminnantarkastaja ja varatoiminnantarkastaja.
k. Päätetään koollekutsumistavasta 7§:n rajoissa ja mahdollisista kokouskutsulehdistä.
l. Käsitellään muut mahdolliset esille tulevat asiat.

Tavalliseen tapaan Zoomissa etämahdollisuus:

ID: 488 229 4757

Zoomiin pääset menemällä netissä Zoomin omille pääsivulle. Yläpalkista klikkaat ”Join” nappia ja annat tuon koodin. Zoomi yrittää ladata ohjelmaa, mutta sen kun peruu ja klikkaa ruudun keskiosista nappia join in browser, niin mukaan pääsee hyppäämään myös selaimen kautta. Laitathan oman nimen sitä kysyttäessä, niin päästän sisälle sitä mukaa kun tunnistan porukkaa.